Gelin Danışmanlığı

Ankara da Gelin Danışmanlığı

Yıllar öncesi çoçuk’ken bile ilk hayalini kurduğunuz Gelin olmanın zamanı geldi. Harika düğün günü hazırlıkları başladı yada başlamak üzere..

Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız rahat olun profesyonel düğün günü danışmanınız süper kişi her ince detayı düşünmüş sizden önce kızının ve oğlunun düğün gününü en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve hatta hayallerinde rüyalarında düğününüzü yapmış harika insan ANNE’niz hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yanınızda hemde ücretsiz :)  

Düğün öncesi yapmanız gereken birçok şey var  kız isteme, söz, nişan, kına, nikah yada düğün sırasıyla bunlar gelişirken sizi de tatlı bir heyecan alacak mobilya, mutfak, oturma odası, yatak odası, banyosu, perdesi, halısı derken birde düğün günü listesi var Gelinlik, Damatlık, Gelin çiçeği, Duvak, Taç, Kuaför, Makyöz, Fotoğrafçı, Düğün yeri,Gelin arabası varda var.. kısa kısa değinelim sıralamışken.

 

Ankarada Düğün Mekanı

Düğün Mekanı seçerken, Ankara da yaşadığınızı unutmayınız her mevsim herşey olabilir. Hava durumunu takibe almayı unutmayınız. Kaç kişilik olacak, yemekli yemeksiz mi olacak bütçemiz nelerdir. Lütfen bunları yazın inanın çok lazım olacak 

 

Gelinlik, Gelin çiçeği, Gelin Duvağı, Gelin Tacı

Gelinlik seçerken rahat ve hafif olmasına dikkat ediniz. Tüm gün ortalama 12 saate yakın üstünüzde olacak. Arkası bağcıklı ipli olması sizi rahatlatacaktır ani kilo alış-verişleri için idealdir. Düğün günü öncesi prova yaptırırken saç ve makyajınız yapılı olsun bu size daha güzel fikir verecektir dahada mutlu eder güveniniz gelir. Straplez  gelinlik alırken dikkat etmemiz gereken konular var. Birincisi her göğüse uygun değildir. Göğsünüz küçük ise özellikle oturup kalkarken veya ani kilo alış-verişlerinde hoş bir görüntü oluşmuyor. Özellikle sütyenin içindeki destek fotoğraf  çekimlerinde dışa taşma ve üsten alınan fotoğraflara olumsuz görüntü yaratmaktadır. Bu durum Aynı zamanda büyük göğüslü Gelinler içinde benzer durumlar oluşturmaktadır. Kendinizi rahat ve mutlu edecek gelinlik tercih etmelisiniz. Son güne kadar evde oturup kalkma ve gezinme provaları yapınız. Hem gelinliğe uyum sağlarsınız hemde sıkıntı varsa düzeltmek için zamanınız olur 

Gelin çiçeği birçok gelin  damat ile bu konu üzerine tartışmalarını şahit olan biri olarak  sade ve şık olmasına dikkat ediniz yeterli..

Gelin Duvağı iki duvak üç duvak biri uzun biri kısa bunlar artık kalktı. Tek duvak tercih edin, birde çok güpürlü olup ağır olamamasına dikkat ediniz. Kısa boylu gelinlerde uzun duvak dahada kısa gösterirken. Uzun boylu gelinlerimizde de kısa duvak hoş durmamaktadır.(detaylı bilgi için arayabilirsiniz) 

Gelin tacı hafif ve takılabilecek tarzda olmalı günümüzde gelin tacları yerini çiçeklere bıraksada gelin tacının modern olanlar için söylüyorum yeri bir başkadır. Tamamlayıcı harika bir detaydır.

 

Kuaför

O benim :) şaka bir yana Gelin Kuaförü olmak zor bir iş gerçekten Gelinlik giyilmiş makyaj yapılmış harika Gelin seni bekliyor. Gelinlik çok hareketli ise çok açık maşalı saçlar uymayabilir, çok  sade olup maşa ile dalgalı açık bırakmakta olmaz çok ince ayrıntıları vardır. Bir çok detaylı bilgiyi salonumuzdaki Uzman Kuaförlerimizden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Düğün gününüzde Biz eşlik edelim etmeyelim çekinmeden arayabilirsiniz.

 

Makyöz

Ankara da profesyonel makyaj bulmak artık çok kolay yüzlerce make-up artist var. Düğün günü ve Düğün günü öncesinden fotoğraf çekimi için yapılan makyaj arasında farklar vardır. Çekim günü makyajı hava durumunada bağlı olarak biraz yoğun, yüze görede kapatıcılığının yanı sırada dayanıklığı yüksek  doğallığınızı bozmayacak mat gelin makyajı tercih edilmelidir. Düğün günüde eğer öncesinden fotoğraf çekimi yapılmış ise daha hafif olmalı gözlerin ön planda olması yeterli olacaktır. Rujlar mat Ellerimiz renkli ojeli olsun :) detaylı bilgi soru ve sorularınız için arayabilirsiniz

 

Düğün Arabası

En şirin şey gelin arabası ama üzülerek belirtmek isterim Ankara da gelin arabası kullanmak çok zor. Üç beş lira için önüne atlayan insanlar tüm gününüzü maalesef rezil etmektedir. Gelin arabası seçerken rahat araçlar olmasına dikkat ediniz.

 

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafcısı seçerken hangi firma olduğundan daha ziyade kimin çektiği daha da önemli çünkü fotoğrafçılık  dijital fotoğraf makinalarından sonra farklı bir boyut kazandı ve fotoğraf çektirmekte lux olmaktan çıktı. Daha önce çekmiş olduğu fotoğrafları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Kendisi ile iletişime geçtiğinizde çok stresli düğün günü için sizi rahatlatabilecek, sizi anlayabilecek olmasının  yanı sıra kaç kişi ile çalıştığı  hangi ekipmaları kullandığı albüm teslim süresini tüm dijital fotoğraflarınızı veriyor mu? Albümü beğenmediğiniz takdirde yenisini yapacak mı? Çekim süresi ve mekan bilgileri (gelin saçı ve makyajı mekana göre hazırlanmalıdır) sorularınızın cevabını almak sizi rahatlatacaktır.

Ücretsiz Danışmalık hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz